Rejsy stażowe Bałtyk

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Rejsy stażowe

Od wielu lat organizujemy rejsy szkoleniowo-stażowe po Morzu Bałtyckim. Rejsy te są nastawione na zdobywanie doświadczenia morskiego i doskonalenie praktycznej wiedzy żeglarskiej pod okiem doświadczonego kapitana. Podczas rejsu każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z żeglarstwem morskim (nawigacja, locja morska, przepisy, meteorologia).

Jachty

Rejsy odbywają się na naszych jachtach klubowych w tym na 2 klasykach, których coraz mniej na naszych wodach. A szkoda, bo to są właśnie dzielne jachty z duszą, które pod wieloma względami przewyższają plastikowe jednostki masowej produkcji.

• s/y Andromeda – klasyk – szybka i duża jednostka,
  • s/y Tauri – klasyk – Konik Morski/Tuna po generalnym remoncie w 2014r. – przepiękny oldtimer,
  • s/y Albatros – Bonito 9 – kto pływał na tego typu jachcie, zna jego zalety. Dzielna, bezpieczna jednostka

Wszystkie jachty wyposażone są w morskie WC, GPS z ploterem, tratwę ratunkową, echosondę, dodatkowe komplety żagli sztormowych, EPIRB, radiostacje VHF i wszystko to, co jest potrzebne do bezpiecznej i przyjemnej żeglugi. Są to jachty komercyjne podlegające restrykcyjnym co rocznym kontrolą

Trasa

Trasa rejsu zależy od warunków pogodowych i ustaleń załogi ze skipperem. W ciągu 7 dni możemy dotrzeć do malowniczych portów południowej Szwecji, takich jak Karlskrona, Kalmar czy Visby. Przy sprzyjającym wietrze można również dopłynąć na Bornholm, a praktycznie zawsze w zasięgu jest niewątpliwie warta odwiedzenia Kłajpeda. Wracając możemy również odwiedzić któryś z polskich portów: Łebę, Władysławo lub Hel.

Terminy i ceny

Cena zawiera zakwaterowanie na jachcie i opiekę kapitana.
Dodatkowo załoga składa się na kasę jachtową (około 300 PLN od osoby rozliczane po rejsie).
Kasa jachtowa przeznaczana jest na wyżywienie, gaz, paliwo, opłaty portowe, podatki lokalne itp.

Nie wymagamy kaucji!

Terminy rejsów zostaną podane w późniejszym terminie. W chwili obecnej prowadzimy zapisy na rejs

S/Y Tauri

20.05-27.05 Bornholm 990zł 890zł – BRAK MIEJSC 🙁
Będzie dużo nawigacji, dużo teorii, meteo, prace bosmańskie.
10.06-17.06 Południowa Szwecja – BRAK MIEJSC🙁

S/Y Andromeda

25.06-01.07.2017 600zł Bornholm lub południowa Szwecja. 6 miejsc
09.08-14.08.2017 700zł Bornholm lub poł Szwecja- BRAK MIEJSC