Rejsy stażowe Bałtyk

Rejsy stażowe

Od wielu lat organizujemy rejsy szkoleniowo-stażowe po Morzu Bałtyckim. Rejsy te są nastawione na zdobywanie doświadczenia morskiego i doskonalenie praktycznej wiedzy żeglarskiej pod okiem doświadczonego kapitana. Podczas rejsu każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z żeglarstwem morskim (nawigacja, locja morska, przepisy, meteorologia).

Jachty

Rejsy odbywają się na naszych jachtach klubowych w tym na 2 klasykach, których coraz mniej na naszych wodach. A szkoda, bo to są właśnie dzielne jachty z duszą, które pod wieloma względami przewyższają plastikowe jednostki masowej produkcji.

• s/y Mizar. Nowa 33 stopowa jednostka z kołem sterowym. Super jacht do kursów na jachtowego sternika morskiego oraz do rejsów stażowych
    s/y Andromeda – klasyk – szybka i duża jednostka,
  • s/y Tauri – klasyk – Konik Morski/Tuna po generalnym remoncie w 2014r. – przepiękny oldtimer,
  • s/y Albatros – Bonito 9 – kto pływał na tego typu jachcie, zna jego zalety. Dzielna, bezpieczna jednostka

Wszystkie jachty wyposażone są w morskie WC, GPS z ploterem, tratwę ratunkową, echosondę, dodatkowe komplety żagli sztormowych, EPIRB, radiostacje VHF i wszystko to, co jest potrzebne do bezpiecznej i przyjemnej żeglugi. Są to jachty komercyjne podlegające restrykcyjnym co rocznym kontrolą

Trasa

Trasa rejsu zależy od warunków pogodowych i ustaleń załogi ze skipperem. W ciągu 7 dni możemy dotrzeć do malowniczych portów południowej Szwecji, takich jak Karlskrona, Kalmar czy Visby. Przy sprzyjającym wietrze można również dopłynąć na Bornholm, a praktycznie zawsze w zasięgu jest niewątpliwie warta odwiedzenia Kłajpeda. Wracając możemy również odwiedzić któryś z polskich portów: Łebę, Władysławo lub Hel.

Terminy i ceny

Cena zawiera zakwaterowanie na jachcie i opiekę kapitana.
Dodatkowo załoga składa się na kasę jachtową (około 300 PLN od osoby rozliczane po rejsie).
Kasa jachtowa przeznaczana jest na wyżywienie, gaz, paliwo, opłaty portowe, podatki lokalne itp.

Nie wymagamy kaucji!

25.05 do 03.06 sy Tauri cena 900zł- BRAK MIEJSC
28.05 do 3.06 sy Cosinus cena 750 zł – BRAK MIEJSC
28.05 do 03.06 sy Orion cena 750 zł
25.06 do 29.06 sy Andromeda cena 550zł
20.08 do 24.08 sy Andromeda cena 550zł
24.09 do 28.09 sy Andromeda cena 550zł

s/y Mizar- nowa 33 stopowa jednostka 990zł
rejsy siedmiodniowe, 3 kajuty 2 osobowe plus mesa. Łazienka z ciepłą wodą i prysznicem. Trasa rejsu poglądowa uzależniona od warunków wiatrowych.
Dużo nawigacji, manewrów w portach. Polecamy.

23.06-30.06 Gdynia-Bornholm-Gdynia
30.06-06.07 Gdynia-Kalskrona-Gdynia
14.07-21.07 Gdynia-Gotland-Gdynia
11.08-19.08 Gdynia-Bornholm-Gdynia
25.08-02.09 Gdynia-Kalskrona-Gdynia

S/Y Bastet cena i terminy na stronie
https://www.facebook.com/SYBastet/?ref=settings start od 01.maja

NOWOŚĆ!!! Rejsy weekendowe.
Zdobędziesz doświadczenie morskie , podszkolisz swoje umiejętności. Startujemy w piątek popołudniu płynąc do Gdańska- stare misato. Potem nocne wejście do Jastarni. Kolejny port to Władysławowo i powrót do Gdyni. Trasę możemy zmienić. 3 dni intensywnego pływania. Koszt to 390 zł plus koszty jachtowe. Minimalna ilość zgłoszeń na 1 rejs to 4 osoby łącznie. Terminy już wkrótce!

shadow

Szczegółowe informacje i zapisy:

telefon: (58) 620-23-61
(w godzinach pracy sekretariatu pon.-pt. 8.00 – 16.00)
telefon komórkowy: 600 019 784
adres e-mail: biuro@szkolagryf.pl