Sternik motorowodny

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Egzamin na stopień sternika motorowodnego

OPIS EGZAMINU
Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie oceny pozytywnej z obu części.

Wymagania egzaminacyjne: (plik w formacie pdf)

Część teoretyczna egzaminu ma formę pisemną i składa się z testu jednokrotnego wyboru z 75 pytaniami przygotowanymi przez komisję na podstawie zakresu wymagań egzaminacyjnych. Egzaminowany ma 90 minut na udzielenie odpowiedzi. Za pozytywny wynik egzaminu teoretycznego uważa się uzyskanie 65 prawidłowych odpowiedzi w teście.

W ramach części praktycznej egzaminu sprawdzane są wybrane elementy dotyczące manewrowania jachtem. Za pozytywny wynik egzaminu praktycznego uważa się prawidłowe wykonanie wszystkich elementów wskazanych przez egzaminatora do wykonania. W trakcie części praktycznej egzaminu dopuszcza się jednokrotne powtórzenie źle wykonanego elementu.

W przypadku niezaliczenia egzaminu można ponownie przystąpić do egzaminu po powtórnym uiszczeniu opłaty egzaminacyjnej. Egzamin jest powtarzany w całości.

WYMAGANE DOKUMENTY
Osoby przystępujące do egzaminu powinny mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem oraz w przypadku osób niepełnoletnich pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na uprawianie turystyki wodnej.

TERMINY EGZAMINÓW
Dokładne daty i godziny egzaminów będą dostępne około 7 dni przed wyznaczonym terminem.

OPŁATY

• opłata za przeprowadzenie egzaminu – 250 zł (w przypadku uczniów i studentów w wieku do 26 lat – 125 zł)
  • opłata za wydanie patentu – 50 zł (w przypadku uczniów i studentów w wieku do 26 lat – 25 zł)

Opłata za egzamin powinna być wniesiona przed egzaminem do komisji egzaminacyjnej (w dniu egzaminu, płatność gotówką).

Free WordPress Themes